DZIAŁANIA OPERACYJNE PRZYNIOSŁY EFEKT  – W CIĘŻARÓWCE WYKRYTO PONAD 74 KG HASZYSZU

Jak powszechnie wiadomo wyspecjalizowane służby przeprowadzają różnego typu działania operacyjno-rozpoznawcze z udziałem swoich informatorów czy „kretów”, niemniej z wiadomych względów szczegółów nie pojadą do publicznej wiadomości. Pozwala im to jednak w porę reagować i niwelować zarówno niebezpieczne sytuacje, do których mogłoby by dojść, jak i próby przemytu na większą skalę, najczęściej narkotyków.

I tak właśnie sytuacja ostatnio miała miejsce  w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku, gdzie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali zestaw jadący z Europy Zachodniej. Z wcześniej uzyskanych informacji wynikało, że w samochodzie mogą znajdować się narkotyki. Do kontroli wykorzystano skaner RTG i psa wyszkolonego do wyszukiwania substancji odurzających. Podejrzenia okazały się zasadne, bo w naczepie ukryte były 3 torby, a w nich ponad 74 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ok. 3,7 mln zł.

Łotewski kierowca został zatrzymany, a prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania dokonania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej znacznej ilości narkotyków. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: IAS Białystok