WJECHAŁ AUTOBUSEM NA PRZEJAZD, KIEDY ZAMYKAŁY SIĘ ROGATKI

We wrześniu ub. roku nowym taryfikatorze zostały podniesione mandaty m.in. za niewłaściwe zachowania kierowców na przejeździe kolejowym. 4 tys. zł mandatu zapłacimy, gdy:  wjazd na przejazd kolejowym przy migającym czerwonym świetle, wjeżdżanie na przejazd w sytuacji, kiedy nie ma miejsca dla auta za przejazdem oraz  za objeżdżanie zapór na zamkniętym przejeździe (lub w trakcie ich zamykania). Dodatkowo za takie zachowanie przewidziano 15 punktów karnych.

Z tym tylko jak widzimy na filmie nie dla wszystkich kary wydają się być surowe. Choć prawdopodobnie w tym przypadku, do którego doszło wczoraj, kierowca miał ograniczoną zdolność podejmowania słusznych decyzji.

Kierowca autobusu, pomimo migającego sygnalizatora, zlekceważył znak świetlny na strzeżonym przejeździe kolejowym i z pełną prędkością wjechał w zaporę, która się zamykała. Wyłamując rogatkę kontynuował kurs, jak gdyby nic się nie stało. Gdy zatrzymali go policjanci z zabrzańskiej drogówki okazało się, że może być pod wpływem narkotyków…

Badanie narkotesterem wskazało, że mieszkaniec Zabrza może być pod wpływem marihuany. Od kierowcy pobrano próbki krwi do dalszych badań.

 

 

Źródło: Policja, PKP