DWA TRAGICZNE WYPADKI W ŁÓDZKIM – ZGINĘLI KIEROWCY CIĘŻARÓWEK

DWA TRAGICZNE WYPADKI W ŁÓDZKIM – ZGINĘLI KIEROWCY CIĘŻARÓWEK

Do wypadków i kolizji drogowych dochodzi każdego dnia. Każdego dnia również dowiadujemy się, że przynajmniej kilka z nich zakończyło się tragicznie, gdyż ktoś w ich wyniku zginął. Relatywnie rzadko dotyczy to jednak kierowców ciężarówek. Ale tak, niestety stało się dzień po dniu na drogach w woj. łódzkim.

23 lutego na trasie S8 w miejscowości Prusak w gminie Sokolniki kierowcy w czasie jazdy wypięła się przyczepa. Mężczyzna więc zatrzymał się na prawym pasie i wyszedł aby zobaczyć co się stało. Wówczas  w stojący pojazd uderzył samochód ciężarowy z naczepą, który jechał w tym samym kierunku. Samochody biorące udział w wypadku zaczęły się palić. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca, który najechał na stojącą ciężarówkę. Mężczyzna nie zdołał opuścić kabiny i strażacy w czasie akcji znaleźli jego zwęglone ciało.

Dzień później na A1 w pobliżu miejscowości Dobryszyce w kierunku Katowic kierowca ciężarówki nagle zjechał z prawego na lewy pas ruchu, po czym uderzył w bariery energochłonne. 52-letni mieszkaniec Sosnowca zginął na miejscu.

 

Źródło: Policja