ANI KRADZIONA CYSTERNA, ANI CZĘŚCI SAMOCHODOWE NIE UPUŚCIŁY NASZEGO KRAJU

Nie jest żadną tajemnicą, że funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzają pojazdy, które zamierzają przekroczyć granicę również pod kątem legalności ich pochodzenia. Ale cały czas zdarzają się przypadki, że ktoś chce wyjechać z Polski skradzionym samochodem, albo przewozi nielegalny towar.

Tylko w minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Krościenku ujawnili na kierunku wyjazdowym z Polski kradzioną osobówkę, cysternę, podzespoły samochodowe oraz silnik. Szacunkowa wartość zatrzymanych pojazdów i części wynosi ponad 145 tys. zł.

W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze SG ustalili z Medyki, że cysterna jest poszukiwana przez włoskie służby, natomiast części  pochodzą m.in. z Lexusów utraconych na terenie Wielkiej Brytanii. Na tym samym przejściu granicznym mundurowi zatrzymali również osobówkę Renault o szacunkowej wartości 20 tys. zł, a funkcjonariusze z Krościenka w ciężarówce przewożącej silniki ujawnili, że jeden z nich pochodzi z  utraconego pojazdu marki Volkswagen Tiguan.

Natomiast od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami ujawnili 11 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad milion zł. Natomiast wartość zatrzymanych, kradzionych części samochodowych wynosi ponad  25 tys. zł.

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział SG