KOLEJNY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZIGNOROWAŁ ZNAK STOP I WJECHAŁ PRZED POCIĄG

W miniony piątek bydgoscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonym przejeździe kolejowym w tym mieście.  W trakcie dwugodzinnych działań w tym miejscu ujawniono 8 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wszystkie przypadki dotyczyły niestosowania się do sygnalizacji świetlnej przez kierujących samochodami, którzy wjeżdżali na przejazd, gdy sygnalizator świetlny nadawał sygnał czerwony.

Wydawać by się więc mogło, że tego typu akcje profilaktyczne przyniosą zamierzony skutek i wypadków na przejściach drogowo-kolejowych będzie mniej.

Nie minęły jednak 3 dni, jak w położnym ok. 40 km od Bydgoszczy Piechcinie kierowca zestawu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym i wjechał bezpośrednio przed nadjeżdżającą lokomotywę. Mężczyznę z kabiny wydobyli strażacy, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Z urazem głowy i ręki, został przewieziony na badania do szpitala w Inowrocławiu.

 

Źródło: Policja