POWAŻNE WYPADKI KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK, KTÓRZY TRAFILI DO SZPITALI

Zima powoli odpuszcza i na drogach panują coraz lepsze warunki. Z tym tylko, że często są one zdradliwe i do różnego rodzaju wypadków i zdarzeń dochodzi przynajmniej tak samo, o ile nie częściej niż w okresie od grudnia do lutego.

Ostatnio wydarzyły się trzy poważne wypadki z udziałem ciężarówek.

Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia ciężarówek na trasie S3 w pobliżu miejscowości Kalsk w województwie lubuskim.

Na drodze relacji Breginie – Rydzyn Szlachecki, kierujący samochodem ciężarowym z ładunkiem jaj wylęgowych, na łuku drogi zjechał na pobocze, tracąc panowanie nad pojazdem. Następnie doszło do wywrócenia się ciężarówki, który sunęła na boku po jezdni. Na szczęście z naprzeciwka nic nie jechało, ale pojazd wpadł do rowu, uderzając skrzynią ładunkową w drzewo. Kierowca obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ciechanowie.

Wczoraj natomiast w Katowicach doszło do wypadku na drodze ekspresowej S1 w kierunku Tychów. Kierowca ciężarówki wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Do zdarzenia zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował będącego w ciężkim stanie kierującego do szpitala.

 

Źródło: Policja