ZATRZYMANO KIEROWCĘ, KTÓRY KRADZIONĄ CIĘŻARÓWKĄ DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI I POTRĄCENIA

Sytuacja miała miejsce z końcem lutego na drodze powiatowej w miejscowości Bielcza w Małopolsce. Doszło wówczas do niegroźnego incydentu, gdyż ciężarówka uderzyła w lusterko samochodu osobowego. Niemniej jej kierowca pojechał dalej więc mężczyzna z osobówki ruszył za sprawcą, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania. Gdy szedł w kierunku ciężarówki, aby porozmawiać, ta ruszyła, zahaczając jednak o jego nogę i jednocześnie ponownie uszkadzając stojące auto.  W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Następnego dnia, nad ranem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o porzuconym pojeździe ciężarowym na jednym z parkingów w Borzęcinie. Samochód miał uszkodzenia, które wskazywały, że brał udział w kolizji, a na dodatek w czasie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że pojazd figuruje jako kradziony.

W trakcie śledztwa szczurowscy policjanci ustalili, że ciężarówką kierował 27-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. W ramach współpracy przekazali tą informację funkcjonariuszom z Tarnowa, którzy dokonali jego zatrzymania.

10 marca mężczyzna w brzeskiej jednostce usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę kradzieży samochodu prowadzą natomiast tarnowscy śledczy, którzy przedstawili mu zarzuty.

 

Źródło: Policja