STYL JAZDY KIEROWCY CIĘŻARÓWKI NA AUTOSTRADZIE A4 ZWRÓCIŁ UWAGĘ POLICJANTKI

Jak wynika z policyjnych statystyk Polacy należą do grupy tych europejskich kierowców, którzy rzadko decydują się na jazdę po alkoholu i powodują w związku z tym najmniej wypadków. Co niestety, nie oznacza, że czasami wyjeżdżają na drogi praktycznie nie panując nad pojazdem.

Z taką właśnie sytuacją spotkała się policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, w czasie wolnym od służby jadąc autostradą A4. Zauważyła bowiem, że kierowca ciężarówki dziwnie się zachowuje i ma problemy z utrzymaniem tory jazdy. Gdy pojazd zjechał na parking postanowiła sprawdzić, co jest tego przyczyną. Wystarczyło jednak uchylenie drzwi od kabiny, by sprawa stała się jasna, gdyż od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu…  Policjantka wobec tego zabrała kluczyki i wezwała na miejsce patrol.

Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy samochodu ciężarowego. Teraz czekają go surowe konsekwencje.

 

Źródło: Policja