KIEROWCY CIĘŻARÓWEK POMOGLI POLICJANTOM ŚCIGAJACYM „OSOBÓWKĘ”

Ostatnio informowaliśmy o sytuacji, w której dwaj kierowcy ciężarówek na DK 16 podejrzewając, że kierujący osobówką może prowadzić będąc „pod wpływem” wzięli go w swoiste kleszcze i powiadomili o swoich podejrzeniach policję. Dzięki ich interwencji udało się zatrzymać pijanego kierowcę LINK

Tym razem ruszyli w sukurs policjantom, którzy w Czempiniu ścigali kierowcę, który najpierw przekroczył prędkość, a następnie nie zatrzymał się do kontroli. Widząc tę sytuacją dwóch trakerów skutecznie zablokowało drogę uciekającemu, co pozwoliło go zatrzymać. Okazało się, że mężczyzna był wprawdzie trzeźwy, ale uciekał gdyż bał się konsekwencji wynikających z braku wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Teraz czekają go zdecydowanie poważniejsze konsekwencje, gdyż w myśl art. 178b Kodeksu karnego: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5”.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa (Policja)