KOLEJNA AKCJA NA A4 I KOLEJNI KIEROWCY PRZYŁAPANI NA IGNOROWANIU ZNAKU B-26

Akcje na dolnośląskim odcinku autostrady A4 wymierzone w kierowców, którzy łamią zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe prowadzone są regularnie zarówno przez funkcjonariuszy policji, jak i ITD. Za każdym razem, wystarczy zaledwie kilka godzin, by namierzyć i ukarać tych niestosujących się do znaku B-26. Warto przy okazji przypomnieć, że za to wykroczenie taryfikator przewiduje mandat w wysokości 1000 zł, a do tego na konto kierowcy trafia 15 punktów karnych.

Nie inaczej było w miniony piątek, gdzie pomiędzy zjazdem do Kątów Wrocławskich i zjazdem do Strzegomia funkcjonariusze z WITD Wrocław, Biura Kontroli Opłat Elektronicznych oraz Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD patrolowali autostradę A4.

W ciągu jednego dnia odnotowali 15 przypadków złamania zakazu wyprzedzania oraz wykryli naruszenia związane z nieprzestrzeganiem norm czasu pracy kierowcy. Bilans akcji to 30 mandatów nałożonych na kierowców i sporządzenie dokumentacji w celu wszczęcia 7 postępowań administracyjnych wobec przewoźników.

 

Źródło: WITD Wrocław