KIEROWCA CIĘŻARÓWKI PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ, ALE… NA MANDACIE SIĘ NIE SKOŃCZYŁO

Przekroczenie prędkości mimo wszystko, nie należy do najcięższych „grzechów” kierowców, choć obowiązujący taryfikator jest relatywnie surowy. Może bowiem okazać się, że jak ktoś ma ciężką nogę, to szybko przekroczy granicę 24 punktów, co w przypadku kierowców zawodowych ma niebagatelne znaczenie. Ale, bywa też tak, że za szybka jazda jest przyczyną zdecydowanie większych problemów.

I tak właśnie było w  miejscowości Nietuszyna (DK 45), gdzie do kontroli został zatrzymany kierowca ciężarówki, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 78 km/h. Szybko się jednak okazało, że nie będzie to największy problem mężczyzny, bo w czasie kontroli trzeźwości, 40-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego wydmuchał ponad 2 promile.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości ukarany został  mandatem karnym, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa (policja)