KOLEJNY NIELEGALNY TRANSPORT ODPADÓW ZATRZYMANY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY KAS W ŚWIECKU

Nieco tydzień temu Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła w Świecku transport ponad 19 ton nielegalnych odpadów. Zgodnie z dokumentami  ciężarówka miała przewozić tworzywa sztuczne i gumę. Niemniej śmieci wydzielały woń specyficzną dla odpadów komunalnych, były wśród nich kartony i aluminiowe puszki. Kierowca nie miał pozwolenia na taki transport.

Minęło raptem kilka dni i sytuacja się praktycznie powtórzyła, z tym tylko, że w Świecku KAS przechwyciła transport 12 ton nielegalnych odpadów. Zgodnie z dokumentacją i  z wyjaśnieniami kierowcy na pace miała znajdować się folia rolnicza. Tak jednak nie było. Zamiast ekologicznego „zielonego” odpadu na naczepie były zmieszane śmieci – słoma, obornik, kawałki kolorowej folii i ziemia. Ze śmieci wyciekała brudna woda o nieprzyjemnym zapachu.

Dalszy przewóz śmieci został zatrzymany a sprawa trafiła do głównego inspektoratu ochrony środowiska, który zadecyduje ostatecznie o dalszych losach nielegalnego transportu. Kierowca ciężarówki dostał mandat za brak zgody na transport odpadów a przewoźnik 12. tys. zł kary pieniężnej.

 

Źródło: KAS Gorzów Wlkp.