W CIĄGU DWÓCH MIESIĘCY KIEROWCA PRZYŁAPANY PONOWNIE NA PRZEKROCZENIU CZASU PRACY

Mandaty nakładane na kierowców z założenia mają ich zdyscyplinować na drodze i być nauczką, że zachowania niezgodnie z przepisami odbiją się na ich kieszeni. Nie do wszystkich jednak dociera ten przekaz i dlatego nadal zdarza się, że relatywnie po krótkim czasie są oni karani za to samo wykroczenie.

I tak właśnie było w przypadku kierowcy tureckiej ciężarówki, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy ITD na ekspresowej „trójce” w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. W czasie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił rażące naruszenia przepisów dotyczących czasu pracy kierowców. M.in. od poniedziałku do czwartku dzienny czas prowadzenia pojazdu wyniósł 44 godziny i 50 minut, a najdłuższy odpoczynek jaki odebrał w tym okresie to 6 godzin i 42 minuty.

Co warto podkreślić, niespełna dwa miesiące wcześniej został on ukarany mandatami również za niestosowanie się do czasu pracy, w wysokości 1700 złotych. Teraz kwota była wyższa, bo naruszenia były poważniejsze i w efekcie musiał zapłacić 3600 zł.  Wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej, której suma wyniosła 22 tysiące złotych.

 

Źródło: WITD Gorzów Wlkp.