KIEROWCA BY SIĘ RATOWAĆ MUSIAŁ WYŁAMAĆ ROGATKI NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM

Tylko w marcu bieżącego roku doszło do 16 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych. Jak pokazują statystyki  większość z nich wynika z zachowania kierowców, którym wydaje się że jeszcze zdążą przejechać przed pociągiem. Jest to jednak swoista „rosyjska ruletka”, bo wprawdzie zazwyczaj rzeczywiście takie ryzyko nie kończy się tragicznie, ale nie zawsze tak jest…

Co jakiś czas policjanci wspólnie z pracownikami PKP przeprowadzają więc różnego typu akcje i działania prewencyjno-informacyjne, ale jak widać nadal zdarzają się przypadki, że ktoś, by zaoszczędzić czas ryzykuje życie.

Ostatnio bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce  na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie w gminie Trzemeszno. Kierowca ciężarówki zignorował czerwone światło i wjechał na strzeżony przejazd kolejowy przy zamykających się rogatkach. By się ratować musiał je wyłamać.

Nowy taryfikator mandatów i punktów karnych, obowiązujący od 17 września ub.r, oznacza surowe mandaty i podwójną karę w przypadku recydywy. Tym razem kierowca za wjazd na przejazd kolejowy na czerwonym świetle i wyłamanie rogatek został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł.

 

Źródło: Policja