POLICYJNA KONTROLA ZAKOŃCZONA ZATRZYMANIEM PRAWA JAZDY NA 3 MIESIĄCE

Przyzwyczailiśmy się do informacji, że nieprawidłowości zawiązane z użytkowaniem tachografu zazwyczaj w czasie kontroli ujawniają funkcjonariusze ITD. Tym razem jednak 3-miesięczny rozbrat z kierownicą czeka kierowcę ciężarówki, którą patrol policji zatrzymał na obwodnicy Wąbrzeźna. Uwagę kontrolujących zwrócił fakt, że kabinie znajduje się trzech mężczyzn, wobec czego postanowili sprawdzić, czy aby jest ona przystosowana do przewozu dodatkowej osoby.

Okazało się, że nie, ale przy okazji wyszły na jaw dodatkowe nieprawidłowości. Najpoważniejsza z nich związana była z faktem, że kierowca nie zalogował swej karty w tachografie. Jak wiadomo jest to przewinienie, które automatycznie kończy się zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu, bo ciężarówka była w opłakanym stanie technicznym i kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy. Dodatkowo wezwany na miejsce patrol ITD stwierdził, że  kierowca jeździł bez wymaganych przepisami przerw w pracy oraz niezbędnych dokumentów i licencji.

Nie obyło się rzecz jasna bez mandatu w wysokości 1900 zł i wszczęciem postępowania administracyjnego zagrożonego karą 12 000 zł.

 

Źródło: Policja