KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZWRÓCIŁ NA SIEBIE UWAGĘ „NIESZABLONOWYM” STYLEM JAZDY

Pomimo wytężonych działań policjantów i prowadzonych przez nich różnego typu akcji typu „trzeźwy poranek”, reagowaniu świadków i rosnącego braku społecznego przyzwolenia nietrzeźwi kierujący to nadal zbyt częsty widok na naszych drogach.

Gdy pojawiają się informacje, że zatrzymano pijanego kierowcę, wielu zadaje sobie pytanie, co kieruje poczynaniami takich ludzi, którzy stwarzają zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i innych kierujących. Dlatego coraz częściej na policję dzwonią osoby, który informują, że spotykali się z sytuacją, która może wskazywać, że ktoś prowadzi będąc „pod wpływem”.  Każdorazowo doniesienia takie są weryfikowane i bardzo często okazuje się, że podejrzenia były zasadne. Najczęściej dotyczy to kierowców osobówek, ale jednak nadal się zdarza, że za kierownicę, będąc na „podwójnym gazie” wsiadają kierowcy zawodowi.

Ostatnio tego typu sytuacja miała miejsce w pobliżu Zgierza na DK nr 91. Policję o „dziwnym” stylu jazdy poinformowali inni uczestnicy ruchu. Gdy patrol zatrzymał mężczyznę okazało się, że ma on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcę czeka odpowiedzialność karna i dłuższy rozbrat z kierownicą.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa (Policja)