DWA JAKŻE ODMIENNE ZDARZENIA Z UDZIAŁEM CIĘŻARÓWEK I CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH

Tzw. traktorzyści przez większość kierowców są postrzegani, jaki „spowalniacze” ruchu, a obecna infrastruktura drogowa częstokroć uniemożliwia ich wyprzedzenie, by przy tym nie złamać przepisów. Dlatego co jakiś czas pojawiają się informacje, że doszło do zdarzenia lub wypadku właśnie z udziałem traktora i innego pojazdu.

Ostatnie dni przyniosły również takie dwa, z tym tylko, że miały one zupełnie odmienny charakter.

W  miejscowości Chrzanów Drugi kierujący ciągnikiem rolniczym zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem ciężarowym. Po zdarzeniu kierowca ciągnika uciekł, ale trudno mu się dziwić, bo gdy został zatrzymany to „wydmuchał” prawie 3 promile, a na dodatek miał zatrzymane uprawnienia do kierowania.

W tym przypadku sprawa jest oczywista. Niemniej, póki co nie wiadomo, czym kierował się prowadzący ciężarówkę jadący odcinkiem pomiędzy początkiem obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego a Franklinowem. Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem ciężarowym, gdy wyprzedził traktor, gwałtownie zahamował wskutek czego przyczepa ciągnika rolniczego przewróciła się. Sam natomiast pojechał dalej. Obecnie sprawę bada i wyjaśnia policja.

 

Źródło: Policja