KIEROWCA CIĘŻARÓWKI POSTANOWIŁ „DOROBIĆ” SOBIE DO PENSJI, TYLE ŻE W NIEUCZCIWY SPOSÓB

Co do zarobków kierowców zawodowych to zdania są podzielone. Osoby nie związane z tym zawodem uważają, że trakerzy zarabiają bardzo dobrze, natomiast oni sami twierdzą, że za tę pracę powinni być lepiej opłacani. Dlatego duża grupa wyjechała z naszego kraju i podjęła pracę u przewoźników na Zachodzie, a ci którzy zostali próbują sobie jakoś radzić. Z tym tylko, że nie zawsze w sposób uczciwy i zgodny z prawem.

Na gorącym uczynku przepakowywania towaru z samochodu ciężarowego do osobówki został przyłapany kierowca ciężarówki, który wraz z dwoma wspólnikami dokonali próby kradzieży na parkingu na terenie stacji paliw w Rogoźnie. Jak się okazało traker, wywoził towar z centrum logistycznego natomiast dwóch pozostałych wspólników pomagało mu w tym procederze.

Łupem złodziei padło ponad 70 paczek. Był to asortyment ekskluzywnych marek pochodzących ze sprzedaży za pośrednictwem platformy zakupowej znanego sklepu wysyłkowego. Wartość skradzionego towaru oszacowano na kwotę ponad 32 tys. zł.

W związku z tym policjanci kierowcy ciężarówki postawili zarzut kradzieży, natomiast „wspólnicy” usłyszeli zarzut paserstwa. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja