TYM RAZEM „STONOGI” SKONTROLOWALI FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ

Popularne „stonogi” to naszych drogach to wcale nie tak rzadki widok. Podobnie, jak i informacje, które pojawiają się przy okazji kontroli tego typu pojazdów. Najczęściej są one bowiem przeładowane, a kierowcy nie posiadają stosownych dokumentów, by poruszać się nimi po drogach.

Tym razem fakt, czy kierowcy dwóch zestawów złożonych z ciągnika i dwóch przyczep posiadają stosowne zezwolenia postanowili sprawdzić funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.  Kontrole odbywały się na drodze ekspresowej nr S17 w kierunku Warszawy (MOP w Markuszowie) oraz na drodze ekspresowej nr S19 w kierunku Rzeszowa (MOP Radawiec).

W obydwóch przypadkach kierujący nie okazali jednak wymaganego zezwolenia, kat. V, wydawanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, uprawniającego do przejazdu zespołu pojazdów składającego się z samochodu ciężarowego i więcej niż jednej przyczepy.

Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskie, a kara pieniężna przewidziana za poruszanie się takim zespołem pojazdów bez wymaganego zezwolenia kat. V wynosi 15 tys. zł.

 

Źródło: IAS Lublin