ZABRAŁ OJCU SAMOCHÓD DOSTAWCZY, BY SIĘ PRZEJECHAĆ – ALE NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ I BYŁ PIJANY

Dzięki reakcjom świadków policjanci zatrzymali już setki, a prawdopodobnie i tysiące osób, które kierowały pojazdem pod wpływem alkoholu. Widać więc, że nie ma społecznego przyzwolenia, by na drogi wyjeżdżali kierowcy będący pod wpływem.

Tym razem wydawało się, że scenariusz ze zgłoszeniem na policję, że drogą jedzie samochód, którego kierowca ma problemy z utrzymaniem toru jazdy będzie wyglądał tak samo. Osoba, która o tym poinformowała dokonała również obywatelskiego zatrzymania uniemożliwiając, by pojazd w miejscowości Iwierzyce wyjechał z parkingu, na którym się zatrzymał.

Jak się jednak okazało, sytuacja była o tyle kuriozalna, że za kierownicą samochodu dostawczego siedział 16-letni mieszkaniec gminy Iwierzyce. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenie zgłaszającego. Chłopak miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo nastolatek zabrał pojazd ojcu, który został pozostawiony do naprawy przez jego znajomego.

Po wykonanych czynnościach 16-latka przekazano ojcu. Niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa (Policja)