PONOWNIE FUNKCJONARIUSZE KAS PRZEISTOCZYLI SIĘ W RATOWNIKÓW NA DRODZE

Wczoraj informowaliśmy o tym, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Augustowa wystąpili w roli ratowników pomagając kierowcy ciężarówki na MOP-ie w Budzisku, który miał zawał.

W ich ślady poszli koledzy z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy w Gdyni byli świadkami wypadku. Na zakręcie z powodu najprawdopodobniej niedostosowania prędkości jazdy ciężarówka przewożąca złom wykonując manewr skrętu przewróciła się. Jak wiadomo wysokość położenia środka masy wpływa na dynamikę procesu zmian nacisków kół na drogę podczas hamowania. Im wyżej jest położony środek masy, tym większe jest odciążenie kół tylnych podczas hamowania, co sprzyja utracie przyczepności kół do drogi. W efekcie już niewielka siła boczna spowodować może utratę stateczności podczas hamowania i oderwania kół od drogi po jednej stronie pojazdu.

Widząc tę sytuację mundurowi udzielili pomocy poszkodowanemu kierowcy, wezwali na miejsce służby ratownicze, a następnie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczali miejsce wypadku i pomagali udrożnić ruch.

 

Źródło: IAS Gdańsk