ODERWANE KOŁO OD CIĘŻARÓWKI UDERZYŁO W SAMOCHÓD OSOBOWY I BRAMĘ WJAZDOWĄ NA POSESJĘ

Jak wiadomo, przyczyny odkręcenia się lub urwania koła w czasie jazdy mogą być różnorakie. Począwszy od jego niewłaściwego zamontowania, przez niedokręcanie nakrętek lub ich poluzowanie, po zerwanie gwintu śruby. Dlatego ważne jest wykonywanie tzw. OC pojazdu, czyli obsługa codzienna, która z dużym prawdopodobieństwem pozwala wykryć, że coś jest nie tak z kołami, bo np. widoczne zacieki z rdzy nakrętek, mogą świadczyć o ich poluzowaniu.

Wprawdzie sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, jego zewnętrzna ocena, kontrola plomb, plandeki, korków paliwowych, ogumienia można zrobić gołym okiem bez specjalistycznych przyrządów czy narzędzi, to nie wszyscy kierowcy decydują się na to przed wyruszeniem w drogę. Należy jednak pamiętać, że obsługa ta daje kierowcy pewność i komfort jazdy oraz zmniejsza ryzyko wypadku lub niespodziewanej awarii w drodze.

Nie wiadomo jednak jak była przyczyna utraty koła przez ciężarówkę w Pabianicach i czy kierowca miał na to wpływ. Od samochodu ciężarowego oderwało się koło z prawej tylnej, bliźniaczej osi pojazdu i uderzyło w bok osobówki oraz bramę wjazdowa na posesję. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, bo kierowca samochodu osobowego nie zdążył wysiąść z pojazdu, a skutkiem kolizji są wyłącznie straty materialne.

 

Źródło: Policja