KIEROWCA CIĘŻARÓWKI SIĘGNĄŁ PO ALKOHOL PRZED SAMĄ DROGĄ LUB PIŁ W CZASIE JAZDY

W miarę regularnie prowadzone działania kontrolne przez policję i ITD potwierdzają, że rośnie odpowiedzialność kierowców, by nie kierować na „podwójnym gazie”. Niemniej co jakiś czas pojawiają się informacje, że jednak ktoś zdecydował się wsiąść za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Często towarzyszy temu złudne poczucie, że alkohol zdążył już z organizmu „wyparować”, ale gdy jego stężenie w czasie kontroli rośnie, sprawa jest w zasadzie oczywista. Kierowca pił przed wyruszeniem w trasę lub w czasie samej jazdy.

I tak właśnie było w przypadku litewskiego kierowcy, który na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Łomża został zatrzymany do rutynowej kontroli przez inspektorów WITD Białystok. Wstępne badanie trzeźwości za pomocą urządzenia AlcoBlow wskazało, że mężczyzna nie jest trzeźwy. Potwierdził to patrol policji, a wyniki 0,41 mg/l i 0,42 mg/l (czyli przeszło 0,8 promila) świadczą, że w tym wypadku kierowca nie był „wczorajszy” i  trzeźwiał, gdyż stężenie alkoholu w jego krwi rosło.

Mężczyznę do dalszego procedowania przejęli funkcjonariusze policji, a pojazd został zabezpieczony na wyznaczonym parkingu.

 

Źródło: WITD Białystok