KIEROWCA CIĘŻARÓWKI STYLEM JAZDY ZWRÓCIŁ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH KIERUJĄCYCH NA DK 11

Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Choć akurat od kierowców zawodowych powinno wymagać się, by swoją postawą dawali przykład poprawnego zachowania się na drodze. Należy również mieć świadomość, jaka odpowiedzialność ciąży na kierującym 40-tonowym zestawem i jakie mogą być skutki popełnienia przez niego błędu na drodze.

Od dłuższego czasu widać również, że społeczne zezwolenie na jazdę po alkoholu jest mniejsze z dnia na dzień i dlatego coraz częściej na policję dzwonią osoby, który informują, że spotykali się z sytuacją, która może wskazywać, że ktoś prowadzi będąc „pod wpływem”.

I tak właśnie było w tej sytuacji. Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony przez kierowcę jadącego DK 11 w kierunku miejscowości Okonek, o pojeździe ciężarowym który nie trzymał równego toru jazdy, gwałtownie przyspieszał i hamował. Okazało się, że za kierownicą zestawu siedział obywatel Białorusi. Miał on wyraźne problemy z wysłowieniem się, a po wyjściu z pojazdu, nie mógł utrzymać równowagi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

27-letni kierowca został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a pojazd którym się poruszał został odholowany. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami i kolejnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wobec obcokrajowca zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

 

Źródło: Policja