VIII EDYCJA AKCJI PROFESJONALNI KIEROWCY ODBYŁA SIĘ NA AUTODROMIE JASTRZĄB

Kolejna edycja bezpłatnego programu szkoleń dla kierowców samochodów ciężarowych wystartowała na Autodromie Jastrząb, podczas którego 50 ochotników doskonaliło swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks, odbyło się 29 maja.

Profesjonalni Kierowcy to największa akcja społeczna w sektorze TSL. Program został zainicjowany przez Volvo Trucks w 2016 r.

Na pierwsze z tegorocznych szkoleń zgłosiło się ponad 180 osób, a co piąta z nich deklaruje, że o akcji dowiedziała się od znajomego! Dzięki Akcji Profesjonalni Kierowcy, kursanci zwiększają swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie. Do tej pory przeszkolonych zostało ponad 1300 osób, a ¾ z nich znalazło pracę w branży transportowej.

Podczas szkolenia na Autodromie Jastrząb uczestnicy mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także podpinanie zestawu tandem. Instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks koncentrowali się na technikach jazdy defensywnej i ekonomicznej. Do dyspozycji uczestników zostały oddane także elektryczne pojazdy ciężarowe Volvo FE ELECTRIC.

W tym roku po raz pierwszy, dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, kursanci mieli okazję wysłuchać wykładu dotyczącego przepisów ruchu i kontroli drogowej stricte w kontekście samochodów ciężarowych.

Kolejne szkolenie praktyczne w ramach programu odbędzie się na początku wakacji. Więcej szczegółów już wkrótce w mediach społecznościowych oraz na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

 

Źródło: Volvo Trucks