6-LETNI CHŁOPIEC JADĄCY NA ROWERZE, BEZ OPIEKI DOROSŁYCH, ZOSTAŁ POTRĄCONY PRZEZ CIĘŻARÓWKĘ

Zgodnie z prawem samodzielne poruszanie się dziecka po drogach na rowerze jest możliwe po spełnieniu dwóch warunków. Pierwszy to osiągnięcie przez niego dziesiątego roku życia. Drugi to posiadanie karty rowerowej, potwierdzającej znajomość zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Natomiast rodzice, którzy pozostawią dziecko poniżej siedmiu lat na drodze bez opieki bądź nie dopilnują dziecka na tyle, by te samodzielnie nie poruszało się po jezdni, są narażeni na nałożenie wysokiej kary za złamanie przepisów. Mandat, który rodzice mogą otrzymać w tym przypadku wynosi nawet pięć tysięcy złotych.

Z tym, że wprawdzie nie są to małe pieniądze, ale życie i zdrowie dziecka nie ma przecież ceny…

Do groźnego potrącenia 6-letniego chłopca doszło w Trzebieszowie (powiat łukowski). Chłopiec rowerkiem wyjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę na drodze wojewódzkiej nr 806. W wyniku potrącenia doznał on obrażeń ciała i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Warszawie. Na szczęście, obrażenia ciała jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzą postępowanie, które szczegółowo wyjaśni dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

 

Źródło: Policja