KIEROWCA BETONOMIESZARKI ZIGNOROWAŁ ZNAK STOP I WJECHAŁ WPROST POD POCIĄG

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność, gdyż zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach.

Jak pokazują statystyki  większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych to jednak nieostrożność kierowców. Główne grzechy kierujących to:  lekceważenie i niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone lub próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów.

Niestety nadal są jednak kierowcy, którym się wydaje, że skoro pociąg jest „daleko” to jeszcze spokojnie zdążą przejechać. Sęk z tym, że nie zawsze.

Wczoraj do poważnego wypadku na przejeździe kolejowym doszło w miejscowości Rybno Wielkie (pow. gnieźnieński). Według ustaleń policji kierowca betonomieszarki nie zatrzymał się przed znakiem STOP na przejeździe kolejowym i wjechał pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku zderzenia z torów wypadła lokomotywa oraz dwa wagony, z lokomotywy wyciekało paliwo.

Mimo, że wypadek wyglądał koszmarnie kierowca ciężarówki opuścił kabinę o własnych siłach, niemniej obrażenia ciała okazały się na tyle poważne, że trafił na Szpitalny Oddział Ratowniczy w Gnieźnie.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, a także śledczy, policjanci natomiast wyznaczyli objazdy.

 

Źródło: Policja