UKRYLI SIĘ W NACZEPIE W BUŁGARII, BY DOJECHAĆ DO NIEMIEC, JEDNAK SWĄ PODRÓŻ ZAKOŃCZYLI NA ŚLĄSKU

Po chwilowym „zastoju” ponownie w naszym kraju ujawniani są obcokrajowcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ukryci w ciężarówkach. I ponownie wychodzi na jaw, że padli oni ofiarą oszustów, którzy po „skasowaniu” odpowiedniej sumy obiecywali im, że trafią na Zachód. Niemniej swoją podróż zakończyli w naszym kraju.

Tym razem na terenie jednej z firm na obrzeżach Bielska-Białej pracownicy w trakcie rozładunku zestawu stwierdzili obecność niepożądanych pasażerów w przestrzeni ładunkowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej odkryli, że wśród przewożonych wiązek elektrycznych ukrywa się 2 mężczyzn.

W trakcie czynności wyjaśniających, ustalili ich pakistańskie i bengalskie obywatelstwo oraz dane osobowe. W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że do samochodu ciężarowego dostali się w Bułgarii licząc, że dojadą do Niemiec.

Obaj mężczyźni zgodnie z postanowieniem sądu zostali osadzeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres trzech miesięcy.

Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Bułgarii, nie miał świadomości, że oprócz przewożonego ładunku, w przestrzeni ładunkowej naczepy znajdują się jakiekolwiek osoby.

 

Źródło: Śląski Oddział SG