CIĘŻARÓWKA NA DRODZE EKSPRESOWEJ UDERZYŁA W PODUSZKĘ ZDERZENIOWĄ SŁUŻBY DROGOWEJ

Co jakiś czas docierają do nas informacje, że ciężarówka uderzyła w pojazd służby drogowej, którego pracownicy wykonywali jakieś zadania na autostradzie lub drogach szybkiego ruchu. Sami drogowcy nie ukrywają, że ten rodzaj ich prac nie należy do komfortowych, gdyż kierowca ciężarówki, gdy w porę nie zauważy „przeszkody” ma małe szanse na wyhamowanie przed nią. Natomiast tajemnicą poliszynela jest fakt, że na drogach szybkiego ruchu kierowcy relatywnie często pozwalają sobie na nieco większą dekoncentrację i nie do końca skupiają wyłącznie na prowadzeniu pojazdu i obserwacji drogi.

Dlatego w miarę możliwości osoby pracujące na autostradach czy ekspresówkach starają się zabezpieczać przed uderzeniem w nich lub ich pojazd przez ciężarówkę, stosując oprócz odpowiednich oznakowań np. poduszki zderzeniowe.

I właśnie dzięki nim wczorajsze zdarzenie, które miało miejsce na na 154 km trasy S3 skończyło się bez ofiar. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na jezdni w kierunku Zielonej Góry kierowca zestawu z nieustalonej przyczyny uderzył w poduszkę zderzeniową służb koszących trawę. Ciężarówka przewróciła się i całkowicie zatarasowała wszystkie pasy ruchu na tym kierunku. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca ciężarówki, który trafił pod opiekę pogotowia, jednak nie odniósł poważnych obrażeń. Objazd został zorganizowany tzw. starą trójką.

 

Źródło: Policja