OD DZIŚ UTRUDNIENIA NA WĘŹLE BRZĘCZKOWICE W MYSŁOWICACH – SKRZYŻOWANIE A4 Z DROGĄ S1

Jak poinformowała Autostrada Małopolska na 13 czerwca zaplanowano początek remontu obiektu mostowego oraz nawierzchni jezdni na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (km 349).

 

W związku z tym:

  • zamknięty zostanie zjazd z drogi S1 na autostradę A4 dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa. Objazd poprowadzony zostanie przez węzeł Sosnowiec Jęzor, a następnie z powrotem na S1 w kierunku Cieszyna i łącznicą relacji Łódź- Kraków węzła Brzęczkowice. Zjazd z S1 na autostradę A4 zostanie otwarty 31 lipca 2023 r.
  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem, 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź- Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem, 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na drodze S1, na obu jezdniach (w kierunku do Łodzi oraz do Cieszyna) w rejonie wiaduktu nad A4 – na odcinku ok. 1,8 km 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.

 

UWAGA!

Kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Cieszyna lub od Łodzi w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86, podobnie jak i tym jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna.

 

Planowany termin zakończenia wszystkich prac na węźle to listopad 2023 r.

 

Źródło: Autostrada Małopolska, fot. poglądowa