WYWROTKA W WARSZAWIE NA SZWAJCARSKICH „BLACHACH” PRZEWOŻĄCA PIACH PRZYCIĄGNĘŁA WZROK INSPEKTORÓW

Zagraniczne tablice rejestracyjne ciężarówek już na dobre wpisały się w krajobraz polskich dróg. Z tym tylko, że relatywnie rzadko się zdarza, by znajdowały się na wywrotkach przewożących piach. Dlatego też gdy funkcjonariusze w Warszawie zobaczyli taki pojazd postanowili się mu przyjrzeć bliżej, tym bardziej, że ładunek nie był zabezpieczony plandeką, co już „pachniało” mandatem.

Szybko okazało się, że kontrola nie skończy się jedynie na nałożeniu kary za brak plandek, bo kierowca okazał jedynie jedną tarczkę, która była włożona do trachografu, na której na dodatek nie było danych kierującego. Nie miał również przy sobie wypisu z licencji transportowej oraz dokumentu przewozowego. Oprócz tego wywrotka nie była dopuszczona do ruchu drogowego, bo dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne były ważne do lutego 2021 roku.

Skończyło się więc na 7 mandatach dla kierowcy opiewających na kwotę 3950 zł i wszczęciem postępowań administracyjnych w stosunku do przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie.

 

Źródło: WITD Radom