ADAM – Z ZAWODU INFORMATYK, Z ZAMIŁOWANIA KIEROWCA CIĘŻARÓWKI, KTÓRY POSTAWIŁ NA AKTYWNOŚĆ

Mam na imię Adam i jestem kierowcą od 5 lat. Za kierownicę trafiłem przez czysty przypadek, bo z zawodu jestem informatykiem. Kontynuując tradycje rodzinne chciałem pójść do wojska i, by mieć lepszy start zrobiłem prawo jazdy kat. C + E. Okazało się jednak, że wtedy nie było przyjęć więc postanowiłem spróbować swych sił w transporcie. Zacząłem wozić ciężarówki na lawecie i nie ukrywam, że praca mi się spodobała, bo jest bardzo ciekawa.

Jeżdżę w transporcie międzynarodowym w systemie od poniedziałku do piątku więc na weekendy jestem w domu. Z racji tego, że staram się od pewnego czasu trzymać dietę, mogę spokojnie przez te dwa dni w domu przygotować sobie jedzenie na drogę. A jest to o tyle istotne, że za kierownicą trochę się „zapuściłem”, bo przybyło mi przeszło 20 kg, co było wynikiem mojego ówczesnego stylu życia. Gdy była możliwość, to na pauzie sięgałem po piwo, do tego papierosek i czas leciał, ale waga, dla odmiany – rosła.

Pewnego dnia zdałem sobie jednak sprawę z tego, że samopoczucie już nie jest takie jak dawniej i postawiłem wziąć się za siebie, tym bardziej, że jeszcze nie mam nawet 50 lat. Zacząłem przeglądać fora internetowe i trafiłem na grupę aktywnych kierowców „Be Active Trucker”.  Zobaczyłem wówczas, że jeśli tylko się chce, to można pogodzić jazdę z aktywnym trybem życia i zdrowym odżywianiem.

Zacząłem od zmiany sposobu żywienia i pod okiem trenera ułożyłem sobie odpowiednią dietę oraz zrezygnowałem z alkoholu. A potem zacząłem ćwiczyć.

cdn.