PAPIEROSY UKRYTE W DACHU NACZEPY, MIĘDZY PELLETEM I W KARTONACH Z ZAMROŻONYM PIECZYWEM

Pomysłowość przemytników chcących wwieść do naszego kraju papierosy bez polskich znaków akcyzy nie zna granic, z tym tylko, że w dosłownym tego słowa znaczeniu na przejściach granicznych służbę pełnią funkcjonariusze, którzy starają się im ten proceder utrudnić. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jaki odsetek kontrabandy jest przez nich wykrywany, ale miniony tydzień w Koroszczynie był dla nich bardzo pracowity i owocny.

W pierwszej skontrolowanej ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi za skrytkę dla nielegalnych wyrobów tytoniowych posłużył odpowiednio przerobiony dach naczepy. Funkcjonariusze wydobyli stamtąd ponad 10,3 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. W drugiej papierosy ukryte były pomiędzy workami z legalnie wwożonym ładunkiem pelletu. Funkcjonariusze znaleźli tam 10 tys. paczek wyrobów akcyzowych. Natomiast w trzeciej kontrabanda była największa. Pośród kartonowych pudeł zawierających mrożone pieczywo funkcjonariusze trafili też na pudła wypełnione paczkami papierosów. W czasie tej kontroli zabezpieczono ponad 140 tys. paczek papierosów oznaczonych białoruskimi znakami akcyzy o wartości rynkowej ponad 2,1 mln zł.

Przeciwko kierowcom wszczęte zostały sprawy karne skarbowe, a jako dowód w jednej ze spraw zajęty został ciągnik siodłowy wraz z naczepą, której dach przerobiony był na potrzeby przemytu.

 

Źródło: IAS Lublin