KIEROWCA CIĘŻARÓWKI – „INFLUENCER”, TYMCZASOWO ARESZTOWANY ZA SPOWODOWANIE ŚMIERTELNEGO WYPADKU

Czasy zmieniają się dynamicznie, a Internet stał się wszechobecny, co widać na każdym kroku. Wiele osób wręcz twierdzi, że skoro nie ma cię w sieci, to tak jakbyś w ogóle nie istniał. Dlatego też od pewnego czasu na platformach społecznościowych pojawiają się m.in. kierowcy ciężarówek, którzy zdają na bieżąco relację ze swej pracy. Z tym tylko, że jak pokazuje ten przypadek zdarza się, że chęć zaistnienia w wirtualnym świecie może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim tymczasowo aresztował na 3 miesiące 34-latka z powiatu bialskiego, który jadąc samochodem ciężarowym śmiertelnie potrącił motorowerzystę po czym odjechał z miejsca nie udzielając pomocy. Kryminalni ustalili, że w tym czasie mężczyzna prowadził transmisję na żywo na jednej z platform społecznościowych. Kierowca tłumacząc fakt ucieczki z miejsca zdarzenia przyznał natomiast, że chciał uniknąć odpowiedzialności, gdyż w czasie spowodowania wypadku miał zalogowana cudzą kartę w tachografie.

Odpowiedzialności jednak nie uniknie, bo za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja