MARTWE POLA W CIĘŻARÓWKACH A NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO

Szczególnie niebezpieczna dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest sytuacja, w której ciężarówka obok skręca w prawo. W tym przypadku rowerzysta, bądź pieszy będący przy krawędzi pasa może być niewidoczny dla kierowcy, ponieważ znajduje się w tzw. martwym polu.

29 czerwca w Tomaszowie Lubelskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 33-letni kierowca ciężarówki, na skrzyżowaniu dróg, podczas skrętu w prawo prawdopodobnie nie zauważył stojącej przy prawej krawędzi jezdni rowerzystki, która zatrzymała się przed znakiem STOP. W konsekwencji koło naczepy uderzyło w rowerzystkę. Na szczęście urazy, jakich doznała nie zagrażają jej życiu.

Następnego dnia kierujący zestawem, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w Sędziszowie Małopolskim potrącił jadącą w tym samym kierunku 56-letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Dziś rano natomiast w Krakowie do zdarzenia doszło, gdy ciężarówka wyprzedzała wózek elektryczny, którym poruszał się niepełnosprawny mężczyzna. Z nieustalonych jeszcze powodów w pewnym momencie wózek znalazł się pod tylną osią samochodu. Mężczyzna nie miał szans, by przeżyć.

 

Źródło: Policja