WYPRZEDZAJĄCE SIĘ CIĘŻARÓWKI POD LUPĄ ŁÓDZKICH POLICJANTÓW NA A2

1 lipca 2023 roku, wprowadzono zakaz wyprzedzania pojazdów samochodowych na autostradach oraz drogach ekspresowych przez auta ciężarowe o DMC powyżej 3,5 t (z pewnymi wyjątkami).

W przypadku gdy kierujący samochodem ciężarowym wyprzedza na autostradzie lub drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, musi się liczyć z nałożeniem na niego mandatu karnego w wysokości 1000 zł i 8 punktów karnych.  W przypadku popełnienia ponownie tego samego wykroczenia mandat karny wzrośnie do 2000 zł i do konta kierowcy zostanie dopisanych kolejnych 8 punktów karnych.

Wczoraj łódzcy mundurowi pod lupę wzięli przede wszystkim zachowania kierujących samochodami ciężarowymi na wybranych odcinkach A2. Używając drona w ciągu kilku godzin ujawniono aż 33 wykroczenia w związku z wprowadzonym w życie nowym przepisem. Policjanci dokonali 25 kontroli pojazdów ciężarowych. Na kierujących nałożono mandaty karne, a także w kilku przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

 

Źródło: Policja