CIĘŻARÓWKA NAJECHAŁA NA STOJĄCY NA PASIE AWARYJNYM SAMOCHÓD OSOBOWY I WYPADŁA Z DROGI

Najechanie na tył poprzedzającego lub stojącego pojazdu stanowi ok. 10% wszystkich kolizji i wypadków drogowych i zdarza się zdecydowanie częściej niż np. zderzenia czołowe. Najczęściej ich przyczyną jest niezachowanie bezpiecznej odległości, absorbowanie uwagi kierowcy innymi przedmiotami znajdującymi się pod ręką lub tzw. gapiostwo.

Policja będzie ustalać przyczyny zdarzenia, do którego doszło na trasie S8 w kierunku Wrocławia za węzłem Wieruszów. Wszystko zaczęło się od tego, że na pasie awaryjnym zatrzymał się samochód osobowy, gdyż kierowca chciał dokręcić obluzowaną tablicę rejestracyjną. Wówczas z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn w stojący samochód uderzyła ciężarówka, która następnie wypadła z drogi. Kierujący nią 29-latek  z obrażeniami ciała został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala, natomiast podróżującym osobówką nic nie stało, gdyż w chwili zdarzenia znajdowali się poza pojazdem.

Jak poinformowała policja, kierowcy byli trzeźwi i zostały zatrzymane również dowody rejestracyjne od pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia.

 

Źródło: Policja