FUNKCJONARIUSZE POLICJI RATOWALI ŻYCIE KIEROWCY CIĘŻARÓWKI UŻĄDLONEMU PRZEZ PSZCZOŁY

Mało który z kierowców miło wspomina spotkanie na drodze z służbami mundurowymi, bo częstokroć kończy się one nałożeniem mandatu karnego za stwierdzenie wykrytych naruszeń lub jeszcze bardziej poważniejszymi konsekwencjami. Niemniej raz na jakiś czas, pojawiają się komunikaty, że funkcjonariusze wykazali się empatią i kierowcy w potrzebie pomogli.

Nie wiadomo do końca, czy aby życia nie zawdzięcza policjantom z Wydziału Konwojowego KWP w Olsztynie, kierowca ciężarówki, którego użądliły w czasie jazdy pszczoły, co doprowadziło u niego do wstrząsu anafilaktycznego. W czasie konwoju funkcjonariusze zauważyli na drodze stojącą ciężarówkę, a obok w rowie mężczyznę, którego stan z minuty na minutę się pogarszał. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i monitorowali jego funkcje życiowe, w tym samym czasie powiadomili również pogotowie.

W tej sytuacji pomocny okazał się również inny kierowca, który dojechał na miejsce i na ich  prośbę podjął się przewiezienie poszkodowanego do szpitala.
Policjanci ruszyli radiowozem tuż za nim, ale po krótkiej chwili dostrzegli, jak na trasie przejazdu do placówki medycznej mężczyznę przejmuje zespół ratownictwa medycznego. W efekcie pomoc przyszła na czas.

Źródło: Policja