NIEUDANA PRÓBA „GRY W TRZY KARTY” Z KATOWICKIMI FUNKCJONARIUSZAMI WITD

Korzenie gry w trzy kubki sięgają XVIII wieku. Jej zmodyfikowana wersja z kartami pojawiła się zdecydowanie później, a w 2006 r. do grupy „hazardzistów” zaczęli dołączać kierowcy zawodowi.

I mimo że praktycznie nikt w niej nie wygrywa, próby, jak widać podejmowane są cały czas…

Ostatnio na autostradzie A1 w Godowie inspektorzy z wodzisławskiego oddziału śląskiej WITD poddali kontroli pojazd należący do słoweńskiego przewoźnika. W czasie prowadzonych działań wyszło na jaw, że od kierowca używał dwóch cudzych kart, które ukrył w swoich butach i sam, de facto, przekazał inspektorom do kontroli.

Ponieważ ostatnie użycie cudzej karty miało miejsce w aktualnym dziennym okresie rozliczeniowym, kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo  przyjął on łącznie 31 mandatów karnych na kwotę 15 800 zł.

Najbardziej rażące naruszenia ujawnione w trakcie kontroli to czas jazdy dziennej wynoszący ponad 30 godzin, czas jazdy bez wymaganej przerwy w wymiarze 7 godzin czy skrócenie dziennego okresu odpoczynku o ponad 8,5 godziny i 32 minuty. Kierowca zapłacił całość wyliczonej kary i kaucji czyli 30 800 zł.

 

Źródło: WITD Katowice