JUTRO RUSZAJĄ GWARANCYJNE ROBOTY NA A1 W KONOPISKACH – KIEROWCÓW CZEKAJĄ UTRUDNIENIA

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, 20 lipca ruszą prace naprawcze nawierzchni betonowej autostrady A1 na jezdni w kierunku północnym, w Konopiskach, na terenie pow. częstochowskiego.

Naprawa będzie obejmowała rozbiórkę istniejącej nawierzchni, budowę dodatkowych sączków odwadniających, wymianę gruntu podłoża oraz całej konstrukcji jezdni. Następnie wykonawca ułoży nową nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej, wykona szczeliny dylatacyjne pomiędzy nawierzchnią betonową i asfaltową. Całość zakończy montaż barier ochronnych i wdrożenie docelowej organizacji ruchu uwzględniające odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego.

Niestety, aby przeprowadzić roboty naprawcze konieczne będzie zamknięcie jezdni prowadzącej ruch w kierunku północnym na odcinku około 500 m oraz przekierowanie ruchu na jezdnię przeciwną. Kierowcy do swojej dyspozycji będą mieli dwa pasy ruchu w kierunku Katowic oraz jeden w kierunku Częstochowy. Wprowadzone zostanie także ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinku w rejonie robót oraz do 60 km/h w miejscach przejazdu na drugą jezdnię. Na tym odcinku wprowadzona zostanie też zasada jazdy na suwak.

Wykonawca deklaruje zakończenie prac naprawczych w październiku br.

 

Źródło: GDDKiA