PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 15 KM/H I „PRZY OKAZJI” POPADŁ W BARDZO POWAŻNE KŁOPOTY

Większość zawodowych kierowców stwierdza, że jazda to ich styl i sposób na życie. Niemniej zdarzają się przypadki, że pewne osoby powinny na jakiś czas pomyśleć o zmianie zawodu, gdyż „parcie na kierownicę” za wszelką cenę może zrodzić im nie lada problemy.

I tak właśnie było w przypadku kierowcy ciężarówki, którego na terenie miejscowości Złotniki Kujawskie zatrzymali policjanci z grupy SPEED z powodu przekroczenia prędkości o0 15 km/h w terenie zabudowanym. Początkowo wydawało się, że wszystko skończy się na mandacie w wysokości 100 zł i 2 punktach karnych, z tym tylko, że w czasie kontroli wyszły na jaw dodatkowe sprawy.

Okazało się bowiem, że od kwietnia mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez włocławski sąd i cofnięte uprawnienia do kierowania, a na dodatek  jest poszukiwany do odbycia kary z możliwością zamiany na kwotę grzywny, którą, de facto, wpłacił przy nich na wskazane konto sądu.

Niemniej konsekwencje, które poniesie 51-latek będą bardzo poważne, bo w stosunku do niego wszczęto postępowanie karne i grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu o cofnięciu uprawnień.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa (Policja)