JEDEN TRUCKER „ZGUBIŁ” KOŁO NA EKSPRESÓWCE, DRUGI NA NIE NAJECHAŁ I WYWRÓCIŁ ZESTAW

Co jakiś czas słyszymy, że z ciężarówki urwało się koło, co spowodowało mniejsze lub większe zagrożenie na drodze. Czasami bowiem uderza ono w inny pojazd, czasami w pieszych, a czasami pozostawione samo sobie leży na drodze. Z tym tylko, że i tak wówczas stwarza duże zagrożenie.

Sytuacja, o której poinformowali garwolińscy policjanci miała miejsce  na trasie S17 na wysokości Józefowa (gm. Górzno). Zostali oni poinformowani, że na „ekspresówce” przewrócił się zestaw, który najechał na koło, które odpadło z innej ciężarówki. Funkcjonariusze rozpoczęli wyjaśnianie w jakich okolicznościach koło i na stacji paliw w Gończycach, oddalonej o kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, zauważyli pojazd ciężarowy, w naczepie którego właśnie koła brakowało.

Policjanci dotarli do kierowcy i ustalili, że to on był sprawcą przewrócenia zestawu, w związku z czym na mężczyznę nałożyli mandat w wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiło 12 punktów karnych.

Na miejscu zdarzenia poszkodowanemu kierowcy udzielono pomocy medycznej i na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń.

 

Źródło: Policja