OD DZIŚ KOLEJNE PRACE REMONTOWE NA A4 KATOWICE – KRAKÓW

Jak poinformowała Stalexport Autostrada Małopolska SA, która zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem, od 14 sierpnia kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu na tym odcinku.

 

  • 14 sierpnia otwarty zostanie zjazd z drogi S1 na autostradę A4 dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa. Objazd został poprowadzony przez węzeł Sosnowiec Jęzor, a następnie z powrotem na S1 w kierunku Cieszyna i łącznicą relacji Łódź- Kraków węzła Brzęczkowice.
  • 17 sierpnia zamknięta zostanie łącznica relacji Kraków-Cieszyn tj. zjazd z autostrady A4 z kierunku Kraków na drogę ekspresową S1 w kierunku Cieszyna. Objazd poprowadzony zostanie autostradą A4 do węzła Murckowska w Katowicach i następnie drogą krajową nr 86. Planowane otwarcie łącznicy: koniec września 2023 r.
  • 17 sierpnia zamknięta zostanie łącznica relacji Łódź-Kraków tj. wjazd na A4 w kierunku Krakowa z drogi S1, z kierunku Łodzi. Objazd poprowadzony zostanie autostradą A4 do węzła Mysłowice, następnie łącznicami węzła i ponownie autostradą A4 w kierunku Krakowa. Planowane otwarcie łącznicy: koniec września 2023 r.

Źródło: Stalexport Autostrada Małopolska SA, fot. poglądowa