KIEROWCA ZESTAWU PRZYWIÓZŁ Z RUMUNII DO POLSKI MIGRANTÓW, LECZ O TYM NIE WIEDZIAŁ

Z dnia na dzień przybywa informacji o tym, że w samochodach ciężarowych wykryto migrantów, co oznacza, że proceder nielegalnego przekraczania granicy się nie skończył i najprawdopodobniej długo jeszcze trwać będzie. Podobnie jak i działania grup, które te przewozy organizują wykorzystując przy tym niewiedzę i desperację osób pragnących dostać się na Zachód.

W ostatnich dniach poznańscy funkcjonariusze SG przyjęli od policjantów z Lubonia ośmiu cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce. Wśród ośmiu dorosłych migrantów były trzy kobiety z Etiopii i Sierra Leone oraz pięciu mężczyzn z Erytrei, Nepalu i Etiopii. Zostali oni wykryci, gdy kierowca, który jechał z Turcji pojawił się na rozładunku w jednej w wielkopolskich firm i okazało się, że ma przeciętą plandekę. I najprawdopodobniej ten fakt spowodował, że nie zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności karnej za nielegalny przewóz migrantów.

Dodatkowo obcokrajowcy oświadczyli, że weszli niezauważenie do części ładunkowej pojazdu na jednym z rumuńskich parkingów, gdzie kierowca właśnie odpoczywał.

 

Źródło: Nadodrzański Oddział SG