TRAGICZNY FINAŁ NAJECHANIA CIĘŻARÓWKI NA LEŻĄCEGO NA DRODZE 21-LATKA

Jak powszechnie wiadomo, kierowca powinien mieć świadomość niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z poruszaniem po drodze, a w związku z tym przewidywać i być przygotowanym na odpowiednią reakcję. Sprawę tę reguluje Kodeks drogowy, w którym w art. 3 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, czytamy: „Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego […]”.

Czyli, jeśli chodzi o teorię i przepisy, to sprawa jest oczywista, z tym, że jednak jak widać, życie pisze scenariusze, które są nie do przewidzenia.

I właśnie z jedną z nich mieli do czynienia policjanci wezwani do wypadku, do którego doszło ok. godz. 3.00 w nocy rejonie miejscowości Głuszynko w Gminie Potęgowo. Jak się okazało kierowca zestawu jadący we mgle, nie zauważył leżącego na drodze mężczyzny i na niego najechał. 21-latek poniósł śmierć na miejscu.

Jak podaje policja, kierowca ciężarówki był trzeźwy, natomiast decyzją prokuratora ciało ofiary  zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, które wykaże czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub innych środków.

 

Źródło: Policja