„KIEROWCA” CIĘŻARÓWKI „WPADŁ”, BO SPOWODOWAŁ NIEGROŹNĄ KOLIZJĘ Z SAMOCHODEM OSOBOWYM

Co jakiś czas docierają do nas informacje, że w czasie kontroli ujawniono, że prowadzący nie powinien wyjeżdżać na drogi, gdyż nie ma do tego stosownych uprawnień. Najczęściej jest to wynik wcześniejszego zatrzymania prawa jazdy, choć jak widać na tym przykładzie, ciężarówką można jeździć nawet, gdy prawa jazdy się nie posiada.

Tym razem do ustalenia tego faktu nie doszło w wyniku rutynowej kontroli, ale drobnego zdarzenia drogowego, którego dopuścił się  kierowca ciężarówki w Tarnobrzegu. W czasie cofania uderzył bowiem w samochód osobowy i na miejscu pojawił się patrol policji.

Nikomu nic się nie stało wobec czego zdarzenie uznano za kolizję drogową. Z tym tylko, że jak się okazało, po sprawdzeniu w bazie danych 24-latek nie posiadał prawa jazdy w związku z czym sprawa nie skończyła się na mandacie, ale swój finał znajdzie na sali sądowej. W świetle przepisów (art. 94 Kodeksu wykroczeń) kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa