RUSZA KOLEJNY ETAP REMONTU NA WĘŹLE POZNAŃ ZACHÓD, KIEROWCÓW CZEKAJĄ UTRUDNIENIA

Jak poinformowała Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dziś czyli 20 sierpnia ruszają prace remontowe na Węźle Poznań Zachód.

W związku z robotami, przez około dwa tygodnie remontowane będą łacznice zjazdowe na węźle Poznań Zachód z autostrady A2 na S5 w kierunku Wrocławia i S11 w kierunku Piły. Układana będzie również nowa nawierzchnia ścieralna na łącznicy zjazdowej z S5/S11 w kierunku Świecka.

 

Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu zostały wytyczone objazdy dla kierowców jadących:

  • z kierunku Warszawy i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd został wytyczony na węźle Września, DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i dalej S11 do Piły lub przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, dalej DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i wjazd na S11 w kierunku Piły.
  • z kierunku Warszawy i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Września, DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i dalej S11 do Piły lub przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, dalej DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i wjazd na S11 w kierunku Piły.
  • z kierunku Warszawy i chcących zjechać z A2 w kierunku Wrocławia, objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW 311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.
  • z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Buk, DW307 do węzła Ławica i dalej trasę S11 do Piły.
  • z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Wrocławia objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.
  • z kierunku Katowic (S11) i chcących jechać w kierunku Piły objazd zostanie wytyczony na Węźle Poznań Krzesiny, ulicami Poznania (Bolesława Krzywoustego, Jana Pawła II i Prymasa Augusta Hlonda do DK 92 i do Węzła Tarnowo Podgórne na S11, lub autostradą do węzła Poznań Komorniki, dalej ulicami Poznania (Głogowską, Władysława Reymonta, Św. Wawrzyńca) do DK 92 i dalej do węzła Tarnowo Podgórne.

Z powodu zamkniętej łącznicy wjazdowej w kierunku Świecka także na tym etapie remontu, objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Poznań Komorniki. Oznacza to, że kierowcy jadący trasą S11 lub S5 będą mogli włączyć się do ruchu na A2 na węźle Poznań Zachód w kierunku Warszawy i na węźle Poznań Komorniki zawrócić w kierunku Świecka.

 

Źródło: GDDKiA Poznań