WYKRYTE 4 PALETY Z „TREFNYM” TOWAREM ZAOWOCOWAŁY ZAJĘCIEM ZESTAWU DO SPRAWY KARNEJ SKARBOWEJ

Pomysłów na przemyt papierosów jest naprawdę bardzo wiele. Niektóre z nich są bardziej wyszukane i wówczas kontrabanda ukrywana jest w specjalnie do tego celu przygotowanych schowkach, np. podwójnym dachu naczepy lub jej podłodze, a czasami „lewy” towar stoi na paletach pomiędzy legalnym ładunkiem. Być może, ktoś kto zdecydował się na taki krok wyszedł z założenia, że sporo prawdy jest w stwierdzeniu, że „najciemniej jest pod latarnią”… Z tym tylko, że być może zapomniał, że celnicy od dawna korzystają w czasie kontroli ze skanerów RTG.

I właśnie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budziska prześwietlili litewską ciężarówkę przewożącą towary do Polski i Wielkiej Brytanii. Uwagę mundurowych zwróciły 4 palety z kartonami znajdujące się w naczepie. W trakcie szczegółowej kontroli mundurowi znaleźli w nich ponad 60 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Nielegalny towar oraz ciągnik siodłowy wraz z naczepą zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej. Gdyby przechwycona kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby 1,5 mln zł.

 

Źródło: IAS Białystok