NOCNE KONTROLE ITD ORAZ KAS WYELIMINOWAŁY Z DALSZEJ JAZDY 4 KIEROWCÓW

NOCNE KONTROLE ITD ORAZ KAS WYELIMINOWAŁY Z DALSZEJ JAZDY 4 KIEROWCÓW

ITD z prawnego punktu widzenia nie jest służbą mundurową, a zasadniczo urzędem. Z tego powodu przeprowadza kontrole przede wszystkim za dnia, a zdecydowanie rzadziej w nocy. Jeśli jednak dochodzi już do kontroli w nocy, ITD często przeprowadza je w obecności funkcjonariuszy innych uprawnionych do tego służb.

Tym razem w nocy z niedzieli na poniedziałek inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali ciężarówki jadące autostradą A2 i drogą krajową numer 29.

Skontrolowano ok. 100 ciężarówek i w efekcie 3 kierowców na trzy miesiące będzie musiało sobie zrobić przerwę w jeździe, a czwarty jeszcze dłużej odpocznie od kierownicy. Jeden z nich korzystał z magnesu, drugi jechał bez zalogowanej karty używając do tego nielegalnie zmodyfikowanego oprogramowania tachografu, a trzeci posiłkował się kartą kierowcy należącą do żony. W sumie jednak policja zajęła się 3 kierowcami, bo oprócz tych dwóch, którzy ingerowali w zapis drogomierza, trafił się trzeci, który „wydmuchał” 1,35 promila.

 

Źródło: WITD Gorzów

Sprawdź także