KOBIETA POTRĄCONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH, NAJPRAWDOPODOBNIEJ KIEROWCA JEJ NIE ZAUWAŻYŁ

KOBIETA POTRĄCONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH, NAJPRAWDOPODOBNIEJ KIEROWCA JEJ NIE ZAUWAŻYŁ

„Martwe pole” po raz kolejny dało o sobie znać, przyczyniając się do bardzo groźnego wypadku. Jak wiadomo, znajduje się one w kilku miejscach koło zestawu, w których kierowca nie widzi co się w tych rejonach dzieje. No właśnie, jak wiadomo… Tylko komu? Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego najczęściej nie mają o nich bladego pojęcia, a częstokroć wręcz uważają, ze im wyższy samochód, tym kierowca lepiej ich widzi.

I najprawdopodobniej z takiego właśnie założenia wyszła mieszkanka Żabna, która wykorzystała fakt, że zestaw zatrzymał się w związku z korkiem spowodowanym sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu, do którego dojeżdżał. A że zrobił to przed przejściem dla pieszych 74-letnia kobieta postanowiła z tego skorzystać i przejść na drugą stronę jezdni. Niestety, gdy była już w połowie przejścia kierowca ruszył a piesza wpadła pod koła ciężarówki. Ciężko ranna została przetransportowana do szpitala.

Jak poinformowali policjanci, na miejscu był biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych, a także specjaliści transportu drogowego. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy, a pojazd i naczepa zostały poddane specjalistycznemu badaniu w stacji diagnostycznej.

 

Źródło: Policja

Sprawdź także